Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile

Gabinet stomatologiczny dla uczniów w powiecie pilskim!

Utworzono dnia 02.09.2021

Szanowni Rodzice :)

W dniu 4.09 br. w Zespole szkół przy Teatralnej zostanie uruchomiony gabinet stomatologiczny, zapewniający młodzieży ze szkół powiatu pilskiego profilaktykę oraz leczenie stomatologiczne.

Zgodnie z art.7 ust.3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1078) Rodzice winni być poinformowani o zakresie proponowanej przez MEiN szkolnej opieki stomatologicznej.
 
Zwracamy się również do Państwa z prośbą o uzupełnienie zgody na leczenie stomatologiczne Państwa dzieci/ podopiecznych, które otrzymacie Państwo od wychowawców i dostarczenie jej do szkoły w formie papierowej.
 
Informacje o gabinecie:
1. Gabinet został wyposażony w sprzęt najwyżej klasy, zapewniający wysoką jakoś leczenia pacjentów.
2. W gabinecie został zamontowany aparat rentgenowski wraz z radiowizjografią, dzięki czemu nie ma konieczności odsyłania pacjentów w trakcie leczenia do gabinetów rentgenowskich poza gabinetem leczniczym.

3. W gabinecie zostały wdrożone najwyższe normy dezynfekcji i sterylizacji, dzięki czemu gabinet jest bezpieczny dla pacjentów i spełnia wszystkie rygorystyczne normy higieny. Są one zapewnione między innymi dzięki nowoczesnemu autoklawowi, myjce
ultradźwiękowej, urządzeniu do konserwacji końcówek, płynom do dezynfekcji z jednej z najbardziej zaawansowanych linii technologicznych.

4. Do znieczulenia wykorzystywane są żele powierzchniowo znieczulające minimalizujące znieczulenie właściwe.
5. Znieczulenie właściwe podawane jest, w sposób komputerowy, dzięki czemu dolegliwości w trakcie jego podawania są zminimalizowane do minimum.
6. W gabinecie nie są zakładane wypełnienia amalgamatowe - „czarne” zawierające metale ciężkie, takie jak rtęć czy ołów.
7. Korzystamy z najlepszych na rynku materiałów glassionomerowycv, w kolorze zęba.
8. Gabinet został wyposażony w telewizor sufitowy, co zmniejsza stres pacjentów i pozwala odprężyć się podczas wizyty u dentysty.
9. Całe leczenie przeprowadzane jest w osłonie tak zwanej gumy, czyli koferdamu zakładanego na poszczególne zęby. Izolacja ta pozwala zlikwidować ewentualne dotknięcie śliny i ponowne zakażenie zęba, w którym ma być założone wypełnienie.
10. Wystrój gabinetu jest bardzo nowoczesny i przyjazny dla dzieci.
 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31