Powiat Pilski Piła, 25.08.2020 r.
Al. Niepodległości 33/35
64-920 Piła
OŚWIADCZENIE O REALIZACJI DZIAŁAŃ WYNIKAJĄCYCH ZE
STANDARDÓW DOSTĘPNOŚCI DLA POLITYKI SPÓJNOŚCI 2014-2020
W związku z rozliczaniem otrzymanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 na realizację Projektu "Edukacja ku niezależności" - Szkoła Przysposabiająca do Pracy Pilskiego SOSW szansą dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi RPWP.08.03.01-30-0047/19, Powiat Pilski oświadcza, iż w okresie rozliczeniowym od 30.06.2020 do 10.08.2020 roku objętym wnioskiem o płatność nr RPWP.08.03.01-30-0047/19-001-01 uwzględnione zostały następujące standardy wynikające ze Standardów dostępności dla polityki spójności 2014-2020[1]:
Standard szkoleniowy (szkolenia, kursy, warsztaty, doradztwo), w zakresie: nie realizowano zadań w tym zakresie w przedmiotowym okresie rozliczeniowym.
Standard edukacyjny, w zakresie: nie realizowano zadań w tym zakresie w przedmiotowym okresie rozliczeniowym.
Standard informacyjno – promocyjny: w ramach przedmiotowego standardu zarówno Beneficjent Powiat Pilski jak i Realizator projektu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile zamieścili informacje nt. realizowanego projektu na swoich stronach internetowych. Projektując przedmiotową informację starano się zastosować standardy dotyczące informacji pisanej, tj. m. in. opracowanie wpisu w wersji łatwej do czytania.
- użyto formatu łatwego do czytania, użytkowania i kopiowania,
- objętość wpisu i dokumentów nie jest zbyt długa,
- nie użyto wzornictwa lub grafiki, które mogą utrudniać przeczytanie i zrozumienie zamieszczonego tekstu,
- nie użyto tła, które utrudniłoby odczytanie tekstu,
- użyto wyraźnej, łatwej do odczytania czcionki, tj. Arial o wielkości 14, w czarnym kolorze, bez kursywy, ozdobnych krojów, cieniowania, podkreślania, pisania całych zdań wielkimi literami co mogłoby utrudniać zrozumienie tekstu,
- tam gdzie to możliwe wyjaśniono trudne wyrazy od razu, gdy tylko ich po raz pierwszy użyto,
- zachowano prostą interpunkcję,
- nie użyto znaków specjalnych i skrótów,
- w miarę możliwości nowe zdanie zaczyna się w nowej linijce,
- użyto śródtytułów czyli nagłówków, które są jasne i łatwe do przeczytania,
- ważne elementy wyróżniono pogrubieniem,
- o dłuższej liście rzeczy pisano za pomocą wypunktowań,
- nie stosowano zapisów w kolumnach,
- tekst wyrównano do lewej strony,
- zostawiono odstępy pomiędzy częściami tekstu,
- nie stosowano akapitów,
- liczby zapisano cyframi, a nie słowami,
- używano pełnych dat.
W działaniach informacyjno-promocyjnych nie wykorzystano przekazu dyskryminującego, ośmieszającego bądź utrwalającego stereotypy ze względu na niepełnosprawność czy inne przesłanki wskazane w artykule 7 rozporządzenia ogólnego, takie jak: płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, wiek lub orientację seksualną.
Standard transportowy, w zakresie: nie dotyczy
Standard cyfrowy, w zakresie: w ramach przedmiotowego standardu zarówno Beneficjent Powiat Pilski jak i Realizator projektu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile zamieścili informacje nt. realizowanego projektu na swoich stronach internetowych (www.powiat.pila.pl oraz https://soswpila.naszastrona.net/) spełniających kryteria dostępności. Obie strony pozwalają na wygodne, intuicyjne korzystanie z ich zasobów osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności zgodnie ze standardem WCAG 2.0.
Standard architektoniczny, w zakresie: nie realizowano zadań w tym zakresie w przedmiotowym okresie rozliczeniowym.