Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile

Wycieczka do Torunia

21 maja 2026r. udaliśmy się pociągiem do Kosmicznego Torunia pełnego słodkich pierników. Na Rynku Staromiejskim spotkaliśmy Mikołaja Kopernika, grającego na skrzypcach Flisaka, otoczonego kręgiem żab. Idąc dalej natknełysmy się na zieloną Toruńską Piernikarkę, a na Rynku Nowomiejskim z koszem pełnym jajek przywitała nas Szczęśliwa Przekupka. Za rogiem Starego Rynku wstąpilismy do Kociej Kawiarni, gdzie w towarzystwie sympatycznych futrzaków mogliśmy wypić orzezwiajacą lemoniadę. Następnie   na chwilę przycupnelismy pod Domem Mikołaja Kopernika, by dalej udać się w kierunku Krzywej Wieży.


Spacerując Bulwarami Filadelfijskimi udaliśmy się Mostem J.Piłsudskiego podziwiając rzekę Wisłę i panoramę zabytkowego Torunia w kierunku Dworca Głównego na pociąg. Nasza wycieczka była fantastyczną przygodą. Dziewczynki z grupy II wraz z wychowawcami Paniami Anną Suliga i Magdalena Wojciechowską.

Wycieczka do Torunia

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

e-Dziennik

Laboratoria Przyszłości

Aktywna Tablica