Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile

Stop otyłości dzieci

Utworzono dnia 05.10.2020

Grupa V już od kilku lat stara się promować zdrowy styl życia. Przekąski spożywane w internacie i zakupione w sklepach nie mogą składać się z chipsów, cukierków, coli, żelków itp. Podczas zakupów staramy się wybierać zdrowe produkty takie jak: owoce warzywa, pestki słonecznika, dyni, wafelki ryżowe, wodę mineralną i źródlaną.

W internackiej Gosposi wykonujemy zdrowe posiłki: koktajle owocowe, sałatki owocowe, warzywne, frytki warzywne, pieczone w piekarniku w sosie jogurtowo – czosnkowym, omlety ze świeżych jaj.

W ramach rekreacji ćwiczymy na placu zabaw, jeździmy na rowerach, hulajnodze, udajemy się na długie spacery nie zważając, że wśród nas znajduje się osoba na wózku inwalidzkim – nie możemy jej ograniczać i pragniemy razem z nią spędzać czas, bez względu na bariery.

Często odwiedzamy korty tenisowych, znajdujące się na ul. Dąbrowskiego i na ul. Grottgera – przy Aquaparku - promując zdrowy styl życia i biorąc udział w ćwiczeniach. Odwiedzamy też siłownie zewnętrzne na ul. Dąbrowskiego i ul. Wieniawskiego na Podlasiu, idąc tam na pieszo.

1 października udaliśmy się na siłownię zewnętrzną przy kortach tenisowych „Mario – Tenis”, gdzie cała grupa V ćwiczyła na barierkach, podciągając się na rękach i wspinając na nogach. Nasz Kacper zszedł z wózka – stanął na nogi i podtrzymując się rękoma barierek – wykonywał wraz z nami ćwiczenia. Każda taka sytuacja napawa nas dumą! Następnie grupa skakała na trampolinie, znajdującej się na kortach.

Poprzez promowanie zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego odżywiania jako wychowawca - mam nadzieję, że choć odrobinę wpłynę na zdrowie mojej grupy i przyczynię się do zmiany ich dotychczasowego myślenia i trybu życia.

stop otyłości dzieci

Utworzono dnia 05.10.2020, 19:17

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30