Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” powołane zostało w styczniu 2010 roku w celu organizowania wszechstronnej pomocy dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Chcielibyśmy swoją aktywnością przyczynić się do poprawy rozwoju, warunków życia i edukacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Największymi inicjatywami zrealizowanymi przez nasze Stowarzyszenie były festyny :

 • Pilski Dzień Dziecka na lotnisku 3.06.2012r. jako współorganizator Licytowaliśmy m.in. autentyczny kombinezon pilota wojskowego, piłkę i zdjęcie z autografami „Orłów Górskiego”, piłkę z autografem Henryka Kasperczaka, zaproszenie do restauracji mistrza kulinarnego Zenona Hołubowskiego, zaproszenie do pizzerii K2 oraz pijalni czekolady Belgian Chocolade Club, usługi firmy sprzątającej a także lekcję nurkowania w szkole nurkowania Deep Diver.

 •  "Festyn Radości" w Parku na Wyspie dnia 11 czerwca 2010r. oraz 10 czerwca 2011r. Imprezy miały charakter pikniku rodzinnego połączonego z występami wychowanków SOSW w Pile, zaproszonych gości oraz koncertami rockowymi. Dla uczestników przewidziane były liczne atrakcje, takie jak przejazd bryczką, malowanie twarzy, zabawy ruchowe czy loterie fantowe.
  W trakcie festynu odbywały się aukcje, na której licytowane były przedmioty podarowane przez sympatyków Stowarzyszenia.
    1. Aktówka i pióro Starosty Pilskiego Mirosława Mantaja
  2. Długopis Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego
  3. Długopis Senatora Mieczysława Augustyna
  4. Piłka nożna z podpisem Henryka Kasperczaka 5. Plakat z autografami aktorów serialu „Pierwsza Miłość”
  6. Płyta - 25 lat listy przebojów Trójki 1998 z autografem Wojciecha Manna
  7. Pióropusz indiański, sukienka i kolczyki autorstwa Urszuli Wojnarowicz– Kaczorowskiej
  8. Kartka z autografem Krzysztofa Hołowczyca
  9. Kubek radiowej trójki z podpisem Artura Orzecha
  10. Zygmunt Chajzer zdjęcie oraz poduszka lata z radiem
  11. Kocham gotować – książka z autografem Magdy Gessler
  12. Kobieta na zakręcie – Książka z autografem Anny Maruszeczko
  13. 07 zgłoś się – płyta DVD z autografem Bronisława Cieślaka
  14. Singiel „Zabierz mnie do domu” Katarzyny Skrzyneckiej oraz Mieczysława Szcześniaka z autografem Katarzyny Skrzyneckiej
  15. Biżuteria Ewy Sokólskiej (zawieszka do komórki) od Marzeny Rogalskiej wraz z jej autografem
  16. Piłka Lecha Poznań (bez autografu)
  17. Mundur polowy Wojska Polskiego wraz z butami
  18. Koszulki BMW z nadrukiem podpisu Roberta Kubicy oraz czapeczka
  19. Miód z pasieki

  Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rozbudowę placu zabaw dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Pile.


  Licytowane przedmioty podczas Festynu Radości:
  • Piłka z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz trenera Smudy
  • Piłka z podpisami piłkarzy Lecha Poznań
  • Koszulka i piłka z podpisami siatkarek reprezentacji Polski i PTPS Piła
  • Koszulka z podpisem Seweryna Gancarczyka obrońcy Lecha Poznań
  • Pióro Prezydenta Miasta Piły Zbigniewa Kosmatki
  • Pióro Starosty Pilskiego Tomasza Bugajskiego
  • Pałeczki perkusisty zespołu Australian Pink Floyd
  • Plakat z autografem Anny Marii Jopek
  • Grafiki autorstwa Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Beaty Balcerowicz
  • Płyta z autografem Marka Niedźwieckiego
  • Kubek Radia Trójka z podpisem Artura Orzecha.

  Całkowity dochód z aukcji przeznaczony został na budowę placu zabaw dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Pile.

 • Stowarzyszenie wspólnie z klubem 4 RUN TEAM zorganizowało akcję charytatywną, w trakcie której zebrane zostały środki dla podopiecznych Stowarzyszenia, uczniów naszego Ośrodka. Każdy mógł przebiec półmaraton w Pile dnia 9.09.2012 nogami biegaczy klubu 4 RUN TEAM. Wystarczyło wpłacić 21 złotych, czyli złotówkę za każdy kilometr przebiegnięty przez biegacza. Był to sposób na osobisty udział w półmaratonie dla wszystkich osób, które nie mogą aktywnie uczestniczyć w biegu.

 • II Bieg dla Otwartych Serc odbył sie 20 kwietnia 2013r. podczas II Ćwiartki Muzycznej organizowanej przez stowarzyszenie 4RUN TEAM. Dzięki uprzejmości i otwartości naszych przyjaciół, przygotowaliśmy tego dnia na wyspie stoisko z poczęstunkiem dla biorących udział w imprezie.

 • Bieżące akcje:


  Przygarnij Burka 8 7.10.2017

  W sobotę byliśmy ze Stowarzyszeniem na Wyspie, aby wspierać akcję Przygarnij Burka. Pani Jola jak co roku upiekła dla psiaków wspaniały tort :-)

  I Powiatowy Piknik Integracyjny 10.09.2017

  10 września na stadionie przy ul. Okrzei odbył się I Powiatowy Piknik Integracyjny, w którym nasze Stowarzyszenie wzięło udział, zaproszone przez Stowarzyszenie Integracyjne "Daj Radość Niepełnosprawnym". Mimo niesprzyjającej pogody przygotowaliśmy stoisko z domowymi wypiekami i wyrobami, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na przyjemności dla wychowanków SOSW. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali kulinarne pyszności, oraz poświęcili swój czas. :-)

  Integracyjny Turniej Bocci 2.06.2017

  W piątek 2 czerwca, troje naszych wychowanków wzięło udział w Integracyjnym Turnieju Bocci zorganizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Daj radość Niepełnosprawnym”, oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im Stanisława Staszica w Pile. Nasze Stowarzyszenie ”Otwarte Serca” reprezentował Damian Król, Adrian Buczyński oraz Tomasz Śledź. Do turnieju zgłosiły się 24 zespoły, naszym zawodnikom udało się zdobyć II miejsce. Każda drużyna otrzymała piękne nagrody, dyplomy i puchary. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
  Podczas imprezy opiekę nad wychowankami sprawowali: Andrzej Iwaszko, Justyna Michaelis–Nowak oraz Justyna Makowska.

  Piknik Rodzinny :-) 31.05.2017

  VI Ćwierćmaraton Muzyczny 1.05.2017

  VI Ćwierćmaraton organizowany przez 4RUN TEAM nie mógł odbyć się bez Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Otwarte Serca :-)

  Kolędowanie 2017 17.01.2017

  17 stycznia 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „ Iskra” w Pile odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda!” dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Organizatorami przeglądu byli:
  · Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile
  · Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
  · Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”.

  Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski, który ufundował statuetki dla wszystkich artystów.
  Celem przeglądu była integracja dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych na płaszczyźnie twórczości artystycznej, prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych oraz umożliwienie doświadczenia sukcesu poprzez prezentację swojej twórczości.

  Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 7 placówek szkolnych:
  ·Szkoła Podstawowa nr 12 z oddziałami integracyjnymi w Pile
  · Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Wągrowca
  · Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Jastrowia
  · Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Piły
  · Zespół Szkół Specjalnych z Rzadkowa
  · Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starej Łubianki
  · Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile.


  Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: soliści grupa młodsza, soliści grupa starsza oraz zespoły muzyczne, każdy przedstawiał dwa utwory z szerokiego repertuaru kolęd i pastorałek. Prezentacje muzyczne rozpoczął występ Pana Starosty Pilskiego, który wraz z Michałem i Patrykiem, uczniami SOSW w Pile, zaśpiewał kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, co pomogło przezwyciężyć tremę młodym artystom. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pani Agnieszka Magnucka Radna Powiatu Pilskiego, Pan Dariusz Śmigielski - pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Pile, Pan Wojciech Drożdż przyjaciel Stowarzyszenia „Otwarte Serca”.
  Podczas imprezy panowała radosna atmosfera, po prezentacjach konkursowych był czas na wspólne kolędowanie wszystkich gości, uczestnicy mieli również okazję do spotkania, zacieśniania relacji, nawiązywania nowych znajomości przy smakołykach w bufecie przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
  Laureatami przeglądu z naszego Ośrodka zostali:
  · Marlena Zakrzewska, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii soliści grupa młodsza,
  · Konrad Wojtowicz, który zdobył drugie miejsce w kategorii soliści grupa starsza,
  · Chór szkolny zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespół muzyczny.


  Sponsorami Przeglądu Kolęd i Pastorałek byli: Starostwo Powiatowe w Pile, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”, Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy, Stowarzyszenie Integracyjne na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Daj Radość Niepełnosprawnym", Rada Rodziców przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile.

  Akcję Przygarnij Burka uważamy za udaną:-) 01.10.2016

  Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” współorganizowało akcję Przygarnij Burka, która odbyła się 1.10.2016r. w Pile na Wyspie. Wychowankowie mieli możliwość wyjazdu do schroniska, gdzie wspólnie z wychowawcami zrobili zdjęcia psom przeznaczonym do adopcji. Wychowankowie przygotowali liczne prace plastyczne, które zaprezentowano na Wyspie. Przygotowano także stoisko promujące SOSW i Stowarzyszenie. Każda osoba, która adoptowała psa, dostawała w upominku figurkę psa przygotowaną przez naszych uczniów. Wychowankowie sprzedawali w ramach cegiełek słodkie wypieki nauczycieli. Pani Jolanta Chułek przygotowała specjalny tort dla psów, który cieszył się dużym powodzeniem u naszych czworonożnych przyjaciół.

  Tak było !!! 22.06.2016

  kliknij tutaj aby zobaczyć więcej :-)

  Zapraszamy na Piknik :-) 22.06.2016

  Tradycyjnie już - podczas ćwiartki muzycznej na Wyspie :-) 1.05.2016

  Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym 03.2016

   

  Przygarnij Burka 04.10.2015

  Finał IV Maratonu Muzycznego 2015

  1.05.2015

  Dzięki uprzejmości 4RUN Team biegniemy w IV Ćwierćmaratonie Muzycznym!!!! Kolejny rok zapraszamy do kibicowania, biegania, zabawy podczas Cwierćmaratonu Muzycznego. Jak zawsze zbieramy pieniążki dla naszych wychowanków. Zapraszamy na najlepszą loterię, najlepsze ciasto, kawkę i herbatę:-)!!! Ruszamy 1 maja o godz. 11.00 w Parku na Wyspie! Licznie przybywajcie! Zapraszamy! :-)

  Wszystkich pragnących wspomóc działalność Stowarzyszenia prosimy o wpłaty na konto:
  96 1240 3695 1111 0010 7749 5720

  KRS: 0000346425
  REGON: 30132076600000
  NIP: 764-26-32-627


  Bank Pekao S.A


  Jesteśmy na facebook.com
  (kliknij na ikonkę aby zobaczyć)


  Zapraszamy do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną
  (kliknij na ikonkę)